Nohejbal

Vítáme vás na stránkách oddílu nohejbalu
při T.J.Sokol Předměřice nad Labem

Na úvod bychom vás rádi stručně seznámili s historií nohejbalu neboli mezinárodně Footballtenisu

Nohejbal je český národní sport. Bylo to právě v Československé republice, kde se zrodil nápad hrát fotbalovým míčem přes šňůru a později přes síť. Roku 1922 začali pražští fotbalisté Slavie hrát hru, které říkali „fotbal přes šňůru“. Hra byla postavena na pravidlech volejbalu s tím, že se hrála nohama a počet hráčů byl nižší…1 až 3 hráči na každé straně.

O velkou propagaci nohejbalu se zasloužili především Trampové. Ti si nohejbal natolik oblíbili, že do dnes považují tento sport vysloveně za svůj a na osadách kde ho hráli a hrají, mu říkají „Trampský fotbal“. Mají místní rozdíly podle osad do kolika bodů hrají. Je to velice rozmanité, hrají do 10,11,15 ale i do 25 bodu….

I díky této rozmanitosti byla v roce 1936 sepsána první oficiální pravidla. V roce 1971 byl založen Český nohejbalový svaz. Během let si nohejbal získal značnou popularitu i v jiných zemích světa. O Češích a Slovácích je asi zbytečné se zmiňovat…. K dalším zemím patří především: Rumuni, Bulhaři, Chorvati, Švýcaři, Rakušané ale i třeba Brazilci. Díky této mezinárodní oblibě nohejbalu se pořádají různé turnaje na evropské a celosvětové úrovni, kde čeští borci patří ke špičce v tomto nádherném sportu.

*

Nohejbal se v našem předměřickém Sokolu řadí k novějším sportům. Začínali jsme hrát v tělocvičně místní školy a po dostavbě Sportovní haly se 2x do týdne scházíme v ní. Každoročně pořádáme 2 turnaje. V čase vánočním pořádáme turnaj, který na počest a jako vzpomínku na našeho kamaráda a bratra nese od roku 2007 název Memoriál Pavla Mrkvičky. Hlavní cenou turnaje je Putovní pohár. Tradici turnaje bychom si rádi udrželi i do budoucna. V jarních měsících pak k ukončení halové sezóny pořádáme „Dokopnou“.Historická fakta byla čerpána především z wikipedie

ursa

10.11.2012
MPM 8.12.2012
Sokol Předměřice nad Labem, oddíl nohejbalu   pořádá   Dne 8. prosince .
file
více
29.02.2012
členské příspěvky 2011
už je mezi námi poslední sokol, jenž nezaplatil členské příspěvky za rok 2011...nebudu na n.
více
02.10.2011
Sletová štafeta
 XV. všesokolský slet 2012ŠTAFETOVÝ  KOLÍK Zpravodaj o  velké předsletov.
více
07.06.2011
slevy ve CvrcekSportu
Naši florbalisté nám zajistili zajímavé slevy v obchodu se sportovním vybavením (na Velkým N.
více
© 2010 Obec Předměřice nad Labem, Mapa stránek
unisell.eu - Tvorba webových stránek